Ako si správne vyzdvihnúť auto v požičovni | Autopožičovňa Erercar Bratislava

Ako si správne vyzdvihnúť auto v požičovni

Vyzdvihnutie a vrátenie autá sú finančne dva najnebezpečnejšie momenty v celom procese prenájmu auta. Skoro ku všetkým dodatočným nákladom a poplatkom, ktorými vás môžu prekvapiť dôjde, keď si auto vyzvihnete a keď ho vraciate. Našťastie sú to tiež poplatky, ktorým sa dá najľahšie vyhnúť. Vypočujte si nižšie uvedené tipy a zažijete tú najpríjemnejšiu a finančne najvýhodnejšia výpožičku auta. Vyhnete sa tak poplatkom, za ktoré ani nemôžete. Nebudete predsa niesť zodpovednosť za nepozorného vodiča pred vami.

Starostlivo si skontrolujte vami prenajaté vozidlo

Pokiaľ nie je stanovené inak, než dáte kľúč do zapaľovania, tak vám autopožičovňa naúčtuje akúkoľvek škodu spozorovanú na vašom zapožičanom aute. Tá najmenšia odrenina alebo preliačiny môžu vyhnať náklady vášho prenájmu vyššie. Podrobne si teda prejdite auto, ak je nutné. Pokiaľ nájdete pri prevzatí auta škodu, ktorá nebola autopožičovňou zaznamenaná, tak zástupcu autopožičovne vyzvite, aby ju zaznamenal. Za zaznamenanie škody ešte môžete dostať aj zľavu.

Poriadne si prečítajte podmienky prenájmu

Ako vždy, diabol sa ukrýva v detailoch. Nepodpisujte hneď všetko. Uistite sa, že vaša nájomná zmluva / podmienky sú priateľské a korektné. Týmto jemným nástrahám sa môžete vyhnúť dvoma spôsobmi. Buď si urobíte čas na prečítanie celkovej politky alebo zástupcovi autopožičovne položte otázky. Otázky by mali byť tohto rázu:

  • Aká je moja palivová politika?
  • Bude mi účtovaný vratný poplatok?
  • Môžete so mnou prosím prejsť zoznam všetkých dodatočných poplatkov, ktoré by mi mohli byť zaúčtované?

Zoznámte sa s autom pred odchodom

Skontrolujte a nastavte si zrkadla a uistite sa, že viete, kde sú umiestnené tlačidlá. Otestujte si blinkre, svetla, okná atď. Chcete sa uistiť, že je auto v úplnom prevádzkovom poriadku a že pri riadení nebudete nič hľadať. Je to rýchly spôsob, ako spôsobiť dopravnú nehodu, a to posledné čo si prajete, je zničiť prenajatý automobil, ktorým ste práve niečo najazdili. Uistite sa že sedíte pohodlne a znalosť všetkých prístrojov a ich umiestnenie trvá len pár minút. Nebuďte leniví a príliš sa neponáhľajte.

Prečítajte si správu o stave

Toto ide ruka v ruke s predtým uvedenou kontrolovanou oblasťou, ale má svoj vlastný odsek, pretože sa táto správa často vynecháva. Ak nie ste špecialista mechanik, tak auto nikdy úplne nepreveríte. Správa o stave vám povie o všetkých priznaných vadách, ktoré auto môže mať od malých škrabancov až po problém s kúrením. Prečítajte si pozorne správu o stave než auto odparkujete z miesta státia.

Share This