Rady, ako si prenajať auto v autopožičovni | Autopožičovňa Erercar Bratislava

Rady, ako si prenajať auto v autopožičovni

Prenájom auta je zdĺhavý proces, cez ktorý sa väčšina ľudí snaží dostať čo najrýchlejšie ako je to možné. Je iróniou, že práve títo ľudia sa snažia ušetriť každé euro. Ak si prajete ušetriť peniaze, musíte si urobiť čas k prečítaniu každého kroku pri prenájme auta, vrátane rezervačnej fázy. Nasleduje pár rezervačných tipov pre tých, ktorí sa chcú uistiť, že dostanú čo najlepšiu cenu.

Rezervujte malé a dúfajte vo veľké

Zvýšenie triedy vozidla je v autopožičovni možné. Autá sa pokazia, ich výpožičná doba sa môže predĺžiť a nakoniec stále nejaké chýba. Pokiaľ nie je vami rezervované auto k dispozícii, tak vám autopožičovňa zvyčajne ponúkne zvýšenie triedy, napríklad aj z luxusnej triedy vozidla zdarma. Hlavným trikom, ako ušetriť peniaze je prenajať si menšie auto a dúfať, že dostanete lepšie triedu vozidla zdarma.

Poriadne si prečítajte podmienky prenájmu

Aký druh zmluvy budete mať? Je to nájomná zmluva s obmedzeným alebo neobmedzeným kilometrovným? Uistite sa, že rozumiete tomu, čo dostávate, predtým, než si vaše vozidlo rezervujete.

Dajte si pozor na všetky dodatočné príplatky

Skryté poplatky sú súčasťou niektorej firemnej politiky autopožičovne. Poriadne si prečítajte o každej autopožičovni, o ktorej premýšľate a prezrite si dodatočné príplatky. Mali by ste tiež sledovať poplatky, ktoré vás môžu najviac ovplyvniť. Napríklad príplatok za jednosmernú jazdu sa u každej autopožičovni veľmi líši.

Jednosmerná alebo spiatočná jazda?

Väčšina autopožičovní predpokladá, že vozidlo vrátite do rovnakej pobočky, z ktorej ste si ho požičali. Ak plánujete jednosmernú jazdu, tak sa ubezpečte, že viete, o koľko viac vás to bude stáť. Môže to byť v podstate lacnejšie dopriať si čas a vrátiť auto späť a tým sa vyhnúť nadmerným poplatkom za jednosmernú jazdu. U nás máte pristavenie a odstavenie vozidla zdarma!

Je auto dosť veľké?

Uistite sa, že si prenajímate auto, ktoré je dosť veľké pre všetky vaše batožiny. Prečo si brať malé kupé, keď so sebou veziete veľkú batožinu alebo nejakú inú väčšiu vec. Väčšina autopožičovní disponuje širokou ponukou áut. Vezmite si vozidlo, ktoré je dosť veľké, aby vám poslúžilo.

Manuálne alebo automatické radenie?

Nepredpokladajte, že je prenajaté auto s automatickou, alebo manuálnou prevodovkou. Ak nemáte s manuálnym radením alebo automatickým skúsenosť, alebo je pre to vás nepohodlné, tak sa uistite, že auto, ktoré ste si vybrali má také radenie, na aké ste zvyknutý.

Skontrolujte si extra výbavu

Nakoniec sa uistite, že si všetku výbavu extra zarezervujete v rovnakom čase, ako si rezervujete vaše auto. Najlepšie je si priniesť všetky dodatočné doplnky so sebou, ak si ich neprinesiete, tak sa aspoň informujte o tom, koľko budú stáť a skúste na nich ušetriť, čo najviac môžete. Napríklad u nás máte detskú autosedačku a snehové reťaze zdarma! A GPS len za 2€!

Share This